Dětské dopravní hřiště Jeseník - vybudování přístřešku a doplnění vybavení

Dětské dopravní hřiště Jeseník - vybudování přístřešku a doplnění vybavení

Na dětském dopravním hřišti byl dostavěn přístřešek, který bude využíván jednak pro dopravní výuku MŠ i ZŠ, jednak pro veřejnost. V letošním škol. roce bude teoretická část výuky dopravní výchovy žáků ZŠ moci probíhat již pod přístřeškem, tedy přímo na hřišti, čímž se umožní praktická ukázka dopravní situace přímo v praxi a v reálném prostředí dopravy.

Žáci si sami budou zkoušet modelové situace a poté nastoupí praktická část, tj. jízda na dopravním prostředku. Až doposud vždy teorie probíhala v učebně, kde se modelové situace těžkopádně vysvětlovali a žáci si je mnohdy jen obtížně představovali.

Přístřešek bude sloužit za každého počasí (jak za pálivého slunce, kdy se nebylo kam ukrýt, tak i za dešťoé přeháňky). Tento přístřešek určitě uvítá i široká veřejnost, kdy návštěvnost za horkých letních dnů klesala, protože se nebylo kam před sluncem ukrýt a slunečníky nestačily.

Rádi bychom i touto cestou poděkovali Olomouckému kraji, který k této významné modernizaci DDH poskytl finanční prostředky a Městu Jeseník, které se rovněž podílelo po finanční stránce a stavbu zrealizovalo.

Akci finančně podpořil Olomoucký kraj, kraj také přispěl na pořízení nových šlapadel.

Eliška ArucidisováSVČ a zp DVPP DUHA Jeseník

Fotografie
Nový přístřešek na dopravním hřišti
Nový přístřešek na dopravním hřišti
Nový přístřešek na dopravním hřišti