Včelaři

 9 článků
Včelaříci v mýdlárně Mlýnky

Včelaříci v mýdlárně Mlýnky

10.06.2022 | Včelaři
Výlet do Mýdlárny Mlýnky byl pro děti velkým zážitkem. Majitelka této jesenické rodinné firmy, Maruška Horáčková, nás provedla svou provozovnou, ukázala dětem výrobní linku, kde se vše dělá ručně a přiblížila nám tajemství výroby nejen voňavých mýdel, ale také hebkých krémů, léčivých mastiček, bylinkových solí a dalších výrobků.
Zlatá včela Tovačov

Zlatá včela Tovačov

30.05.2021 | Včelaři
Úspěch slavili mladí včelaříci z VKM SVČ Duha Jeseník na krajském kole celostátní včelařské soutěže Zlatá včela v Tovačově. Soutěžilo se v testu včelařských znalostí, určování včelařských pomůcek, rostlin, mikroskopování i včelařské praxi.
Medový den Šumperk

Medový den Šumperk

30.09.2019 | Včelaři
Už jste někdy okusili avokádový med z Mexika, med koriandrový z Karpat či med z květů kávovníků? Víte jak chutná rozmarýnový med ze Španělská nebo tymiánový med z Nového Zélandu?
Zlatá včela - OK Olomoucký kraj

Zlatá včela - OK Olomoucký kraj

28.05.2018 | Včelaři
Jeseník rozzářily děti ve žlutých tričkách s nápisem Zlatá včela 2018. Mladí včelaři z Olomouckého kraje se sjeli na oblastní kolo včelařské soutěže, aby změřili své včelařské znalosti a dovednosti. Soutěž organizoval Český svaz včelařů – ZO Jeseník a Středisko volného času DUHA Jeseník, pod záštitou náměstka hejtmana Olomouckého kraje Ing. Milana Klimeše.
Den pro včelu

Den pro včelu

15.10.2017 | Včelaři
Mladí včelaři SVČ DUHA Jeseník rádi získávají nové informace, proto jsme se jedno podzimní ráno vydali vlakem na výlet do Opavy, kde se konal Den pro včelu. Celá akce byla ve spolupráci s ČSV, pro včelaře byly připraveny dvě zajímavé přednášky – Včelí produkty a Včelí vosk.
Celorepublikové finále - Zlatá včela Nasavrky

Celorepublikové finále - Zlatá včela Nasavrky

15.06.2016 | Včelaři
Tento víkend proběhl ve včelařském učilišti v Nasavrkách již 18. ročník celorepublikového finále soutěže ZLATÁ VČELA 2016. Sešlo se tu celkem 36 výherců z oblastních kol, z Jeseníku postoupil Christo Stojčev a jako náhradník Eliška Dihlová.
Zlatá včela 2016 - oblastní kolo Šumvald

Zlatá včela 2016 - oblastní kolo Šumvald

25.05.2016 | Včelaři
Sobota 7.5. patřila v Šumvaldu mladým včelařům - změřili si své včelařské znalosti a dovednosti v oblastním kole soutěže Zlatá včela. Úkoly nebyly jednoduché, test včelařských znalostí, poznávání rostlin a stromů, určování a popis funkce včelařských pomůcek, druhy úlů, mikroskopování, určování preparátů a hlavně včelařská praxe.

Setkání včelařských nadějí 2007

11.05.2007 | Včelaři
Středisko volného času DUHA Jeseník a Český svaz včelařů pořádali v našem areálu od pátku 11. 5. do neděle 13. května 2007 Oblastní setkání včelařské mládeže. Setkání se zúčastnilo celkem 78 reprezentantů včelařských kroužků ze tří moravských krajů : Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského.
 9 článků