Soutěže MŠMT

 6 článků
OK Dějepisné olympiády

OK Dějepisné olympiády

18.01.2024 | Soutěže MŠMT
Tématem letošní dějepisné olympiády byl letos Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí (Čechy, morava a Slezsko) - Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa. Účast byla velká - 30 žáků ZŠ a studentů SŠ. Soutěžící si své znalosti prověřili v nelehkém testu. Ikdyž byly znalosti soutěžících velmi vyrovnané, na prvních místech se umístili jen ti nejlepší: Jakub Dýma -ZŠ Vápenná Montessori, Jan Basler -ZŠ Česká Ves, Sára Pňáčková -Gymnázium Jeseník, Martin Valíček -GJ, Sára Tschuliková -GJ. Gratulujeme vítězům a držíme palce při po
Nadané děti Jesenicka

Nadané děti Jesenicka

07.11.2023 | Soutěže MŠMT
Každým rokem se talentovaní studenti základních a středních škol zúčastňují soutěží v oboru, který je jim blízký a v kterém vynikají svými znalostmi a schopnostmi. Vědomostních soutěží, všeobecně známých pod názvem Olympiáda, je celá řada. Školní kola olympiád probíhají již většinou na podzim na jednotlivých školách, z nich pak vzejdou nejlepší žáci a studenti a postoupí do okresního kola.
Dětská scéna

Dětská scéna

17.03.2023 | Soutěže MŠMT
V úterý 14.3. uspořádalo SVČ DUHA Jeseník okresní kolo Dětské scény 2023. Soutěže se zúčastnilo 79 dětí z 10 ZŠ a 2 ZUŠ. Soutěžilo se ve 4 kategoriích. Pro poroty bylo velmi těžké vybrat nejlepší, protože soutěž měla v letošním roce velmi vysokou úroveň. Nejlepší 4 postupují do KK, které se bude konat v Olomouci.
OK Dějepisné olympiády

OK Dějepisné olympiády

19.01.2023 | Soutěže MŠMT
V DUZE proběhlo klání nejlepších dějepisářů ZŠ a SŠ jesenického okresu. Tématem bylo letos: Rozdělený svět a Československo v něm 1945-1992. Soutěžící své znalosti zúročili v nelehkém testu. Ikdyž byli znalosti žáků a studentů celkem vyrovnané, na prvních místech se umístili jen ti nejlepší. Výsledky najdete na webu duhajes.cz. Gratulujeme vítězům a držíme palce při postupu do krajského kola.
 6 článků